1% podatku dla OSP w Twojej okolicy.

Pożar, wypadek, przewrócone drzewo, zalana piwnica….. Tak, zawsze wtedy od razu myślimy straż pożarna! Chcemy by przyjechali jak najszybciej ale nie zawsze jesteśmy wtedy w mieście. Na wsi, na drodze między dużymi miastami i w wielu innych przypadkach pierwsi na miejscu zdarzenia są strażacy ochotnicy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Zazwyczaj to oni nam pomagają ale teraz to my możemy się im odwdzięczyć. Wystarczy przekazać 1% naszego podatku, który będą mogli wykorzystać na jeszcze lepsze niesienie pomocy.

30 kwietnia upływa ostateczny termin złożenia rocznej deklaracji podatkowe PIT. Od 2004 roku podatnik może przekazać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Podatnika nic to nie kosztuje a może wspomóc wybraną przez niego organizację wpisaną do KRS.

Jeśli jeszcze nie wiesz na co przekazać 1% podatku, lub do tej pory nigdy tego nie robiłeś, to zachęcamy do wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej z Twojego regionu. Dzięki temu OSP może mieć wkład w podniesienie bezpieczeństwa w Twojej okolicy.

Niektóre jednostki OSP z regionu 1% podatku zbierają już kolejny rok, inne debiutują dopiero w tym roku. Dzięki uprzejmości OSP możemy Wam przybliżyć, co dzieje się z pieniędzmi przekazywanymi strażakom.

OSP Bobolice w roku 2018 dzięki 1% i wkładowi własnemu zakupiło piłę szablastą a zebraną kwotę za rok 2019 przeznacza na zakup 5 nowych hełmów Rosenbauer. OSP Polanów za przekazane pieniądze w 2019 r. zamierza kupić rękawice bojowe lub rękawice do ratownictwa taktycznego. OSP Strzekęcino planuje zakupić przyczepkę transportową. Z poprzedniego 1% zakupili klucze do łączników, tłumice, pachołki drogowe, przełączniki do węży oraz nasady do przebijania kanałów a rok wcześniej kompletny mundur wyjściowy. OSP Iwięcino w tym roku po raz pierwszy bierze udział w zbieraniu 1% myśląc przede wszystkim o aparatach powietrznych lub innym sprzęcie do ochrony ratowników. Także OSP Żydowo przystąpiło do zbierania 1% planując zakupić z uzyskanych funduszy obuwie bojowe.

Jak przekazać 1% podatku na wybraną Ochotniczą Straż Pożarną? Wystarczy jako Organizację Pożytku Publicznego wybrać Związek OSP RP, który ma nr KRS: 0000 116 212. W polu „cel szczegółowy” należy podać dane OSP,  tzn. nazwę jednostki, dokładny adres wraz z kodem pocztowym. Poniżej jednostki OSP z naszego regionu, które na swych stronach zwróciły się z prośbą o przekazanie 1% podatku.

  • OSP Strzekęcino
  • OSP Polanów
  • OSP Bobolice
  • OSP Będzino
  • OSP Iwięcino
  • OSP Żydowo
  • OSP Kłanino
  • OSP Świeszyno
  • OSP Biesiekierz

Więcej informacji o przekazywaniu 1% znajdziecie na stronie https://www.podatki.gov.pl/pit/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.